Sprawdź, kim jest autor bloga i o co tu chodzi!

by Bartosz

Kilka słów o blogu… czyli relacje międzyludzkie okiem blogera.

Relacje międzyludzkie i świat są okrutne i zaskakująco piękne w swoim okrucieństwie. Czasami mam wrażenie, że wszyscy się mocno pogubiliśmy. Patrzę na to jak próbujemy się porozumieć, dogadać i w sporej części nam nie wychodzi. Mnie z największą pewnością. Chcę uchylić rąbka autentyczności — stworzyć z tego bloga „dobre miejsce dla ludzi”, gdzie oprócz wyplucia wszystkiego z siebie możesz się pośmiać, popłakać, a dodatkowo upewnisz się, że jesteś całkowicie normalny i podobne rzeczy dotykają setek tysięcy osób. I nikt nie będzie na Ciebie krzywo patrzył. Jestem tutaj po to, żeby tego dopilnować. We wpisach możesz poznać najbardziej intymne aspekty mojego spojrzenia na relację międzyludzkie. Przeczytać o prawdziwych uczuciach, które szarpią nami i sposobami na radzenie sobie z nimi. A w sekcji komentarzy i w wiadomości prywatnej — wspólnie możemy się nad tymi sprawami zastanowić i poszukać wyjścia z sytuacji.

Blog został stworzony po to, żeby zebrać grupę ludzi myślących podobnie do mnie. Aby szerzyć doświadczenie i wiedzę sprawdzoną w praktyce przeze mnie samego. Tworzę go przede wszystkim po to, aby dokumentować swoje postępy i dzielić się wiedzą z zakresu praktyki w podejściu do kontaktów z ludźmi i relacji międzyludzkich. Tematy, które są poruszane na blogu, przedstawiają tylko i wyłącznie mój punkt widzenia, i nie stanowią a priori żadnego rozwiązania. Będę ogromnie szczęśliwy, jeżeli jakikolwiek artykuł na tym blogu przyniesie chwilę wątpliwości i refleksji chociaż jednej osobie na świecie. Dla bloga jako „bytu” kwestionowanie statusu quo to nadrzędne zadanie i tego postaram się trzymać.

Dlaczego mam czelność rzucać światło na relacje międzyludzkie?

Jestem Bartek. Uwielbiam kombinować — w każdym tego słowa znaczeniu, nawet w tych odbieranych jako negatywne. Nie podoba mi się jakość życia ogółu społeczeństwa i uwielbiam doprowadzać do sytuacji, kiedy przeradza się to w dyskusję lub podejmowanie działań przez osoby w moim otoczeniu. Nie lubię zmian jako takich, ale robię wszystko, co w mojej mocy, aby każdej stawić czoło. Interesują mnie książki, ale tylko te, które niosą ze sobą ciężar wartości i wiedzy. Kocham analizować, jestem doskonałym strategiem i najgorszym wykonawcą założonych planów, co mam nadzieję zmienić poprzez prowadzenie tego bloga, a efektami tych działań zamierzam dzielić się w artykułach. Ponad wszystko, co powyższe cenię sobie efekty pracy i dorobek ludzi, których spotykam na swojej drodze. Jestem egocentrykiem i aroganckim, bezpośrednim prostakiem, a przynajmniej takie sprawiam wrażenie. Jako jeden z nielicznych jestem nadmiernie zainteresowany sobą i swoją twórczością. 😉

Założenia.

Życzyłbym sobie oraz Wam, aby ten blog niósł wiele wartości. Doskonale wiem o tym, że nie wszystkim da się dogodzić, ale Wam jako czytelnikom na pewno wiele ułatwi proste rozwiązanie. Jeżeli macie jakieś sugestie, coś jest niejasne, zagmatwane, lub będę zmierzał w złym kierunku, albo najzwyczajniej w świecie, będę gadał od rzeczy, to dajcie mi znać! Są komentarze, jest wiadomość prywatna, Facebook, Instagram i Twitter. Bardzo będę Wam wdzięczny za każdą uwagę i sugestię. Z góry dziękuję.

Życzę wielu owocnych i ciekawych dyskusji!